Wpisy z kategorii ‘Kariera’


Kariera a kobiety Wiele młodych kobiet, zadaje sobie pytanie „Co wybrać”. Odpowiedzi są dwie – kariera albo rodzina. Rozwój intelektualny dla wielu kobiet jest bardzo ważny, ponieważ chcą być niezależne i tak samo jak mężczyźni, chcą uwolnić swoją duszę od siedzenia w czterech ścianach małej chałupki, która nie daje im wystarczającej przestrzeni. Chcą poczuć się wolne. Porzucając swoje marzenia o szczęśliwej rodzince, stawiają na studia i karierę zawodową. Odkładają na później wyśnioną bajkę i w całości oddają się poszerzaniu swojej kariery zawodowej. Jest to dla nich ważnym elementem życia. Osiągają przez to nie tylko satysfakcjonującą je wiedzę, ale również możliwość pokazania swoich umiejętności na forum pewnej grupy. Moment, gdy stoją przed wszystkimi po zakończeniu prezentacji jest dla nich jak ramiona matki dla małego dziecka. Jest to kolejnym dowodem na to, że kariera jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka, ponieważ założę się, że bardzo wielu mężczyzn czuje ten sam przypływ emocji co kobiety. Drugim ważnym elementem, dla którego kariera została przez nie wybrana jest chęć zaspokojenia wszystkich potrzeb rodziny, nie tylko tych duchowych, ale i finansowych. W dzisiejszych czasach rzadko zdarza się, że miesięczne wynagrodzenie małżonka wystarcza na utrzymanie całej rodziny, dlatego też kobiety – czując się potrzebne – chcą dopomóc im w tym obowiązku. Dzięki karierze zdobywają to, na co tak długo czekały i z dumą stwierdzają, że mają wszystko, czego potrzebują.

Tagi: , ,Osoba po studiach a wykwalifikowany pracownik Kiedy byliśmy dziećmi pani w szkole często pytała nas kim chcemy zostać w przyszłości, a z czasem pojawiło się również pytanie, czy wiemy jaką drogę obrać, by wykonywać ten wymarzony zawód. Z tego powodu wcześniej, czy później zaczynamy się zastanawiać, co tak naprawdę zrobić, by wykonywać wybrany zawód. Wiele osób idzie do liceum ogólnokształcącego, zdobywa wysokie noty na maturze, a po kilku latach również na studiach otrzymując dyplom z oceną bardzo dobrą lub nawet celującą. Większości z nas, a już na pewno naszym rodzicom, wydaje się, że ukończenie uniwersytetu, akademii czy politechniki sprawia, że jesteśmy wykwalifikowanymi pracownikami. W końcu każdy z nas odbywał praktyki zawodowe. Niestety prawda jest inna, ponieważ dla pracodawcy jesteśmy osobami, które znają tylko teorie i procedury. Jest to związane z tym, ze wykładowcy na uczelniach są odcięci od rzeczywistości i nie znają realnych potrzeb rynku pracy i przedsiębiorstw oferujących zatrudnienie. W rozumieniu firmy osoba wykwalifikowana, to taka, która może pochwalić się nie tylko zdobyta już wiedza, ale konkretnymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i osiągnięciami na poprzednim stanowisku. Właśnie dlatego młodzi studenci powinni pamiętać, by jak najwcześniej oglądać się za dodatkowymi praktykami czy stażami, które często są również płatne, by w ten sposób zostać nie tylko magistrem, ale również wykwalifikowanym pracownikiem z doświadczeniem. Taka droga rozwój sprawia, że stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy, a przecież nie studiujemy dla przyjemności, ale by zdobyć konkretny zawód.

Tagi: , ,Studia doktoranckie współcześnie Idąc na studia pierwszego stopnia, kiedy jeszcze jesteśmy młodymi osobami bez doświadczenia, szczególnie gdy w naszej rodzinie nie ma osób z tytułem doktora zawsze zastanawiamy się ile pracy trzeba włożyć w zdobycie tak prestiżowego tytułu przed nazwiskiem jak dr. Szkopuł tkwi jednak w tym, że dzisiejsi czterdziesto- i pięćdziesięciolatkowie pracujący na uniwersytetach studiowali w inny sposób niż dzisiejsi doktoranci. Dawniej zdobycie kolejnego stopnia wtajemniczenia na uczelni było wiązane nie tylko z korzyściami materialnymi, rozwojem osobistym i rozpoczęciem błyskotliwej kariery naukowej. Ale kto mógł wkroczyć na taką drogę? Taką szansę otrzymywali tylko wybrańcy, jedna czasem dwie osoby na roku mogły pozostać na uniwersytecie w roli asystenta profesora, a dzięki pracy i publikacjom rozpocząć studia doktoranckie. A dziś? Wiele uczelni wyższych ma w swoich szeregach więcej wykładowców niż etatów, a jednak trwa nabór na studia doktoranckie. I tu pojawia się znacząca różnica. Skoro o przyjęciu na studia III stopnia decyduje rozmowa kwalifikacyjna, którą większość osób kończy z maksymalną ilością punktów, oraz punkty zdobyte dzięki dotychczasowej działalności i wydanym artykułom szanse na rozpoczęcie kariery znacząco wzrasta. Niestety możliwość pojawienia się doktoranta z ulicy sprawia, że studenci posiadają zróżnicowany poziom wiedzy. Z tego powodu nauczanie musi być dopasowane do ich umiejętności a nie dalszego rozwoju prawdziwych pasjonatów. No i nie można nawet liczyć na zatrudnienie, bo skąd wziąć etaty. Jak widać, jeśli coś z nazwy jest elitarne, ale staje się ogólnodostępne, to znaczy że traci swoją wartość i charakter. Tak, jak studia doktoranckie.

Tagi: , ,Plus studiów Jaki sens jest w kontynuowaniu nauki na etapie policealnym? Ogromny. Daje to nie tylko wiele możliwości, ale też ogromną ilość satysfakcji. Uczysz się, poszerzasz wiedzę, znajomości oraz stawiasz sobie coraz wyższe poprzeczki. Naukowcy już dawno stwierdzili, ze Ci, którzy nie stoją cały czas na tym samym poziomie maja więcej od życia niż ci, którzy do niczego nie dążą. Ci, którzy pną się do przodu są szanowani przez ogromną liczbę ludzi, mogą startować na niejedno stanowisko, które na 99,99% utrzymają, ponieważ ich wiedza przetrwa próbę czasu. Mają coś,czego nikt im nie zabierze i coś, czym mogą dzielić się z innymi. Nie mówię tutaj o tych, którzy „udawają”, że chodzą na Uczelnie, ale o tych, którzy wyciągają jakieś wnioski z tego i wchłaniają to, co zostało im przekazane. Ta cząstka ich duszy rozwija się za każdym razem, gdy usłyszy coś nowego, a co najciekawsze – nie zapomina niczego, co zostało w niej zapisane, ponieważ gdy przychodzi właściwy moment wiadomości te powracają z dziecinną łatwością. Niektórzy mówią też, że im wiedza ta nie jest potrzebna, ponieważ są wystarczająco dobrzy by udzielić odpowiedzi na podany temat, ale cóż z tego, skoro ta zdolność mówienia nie jest poparta tym, o czym mamy choć nikłe pojęcie?

Tagi: , ,Co wybrać? Zastanawiałeś się już jaką szkołę wyższą wybrać? Masz już wybrany kierunek, w którym chciałbyś się kształcić? Masz na to jeszcze tylko trochę czasu! Zastanów się, co Cię najbardziej interesuje po to, aby Twoja edukacja była dla Ciebie nie tylko zwykłym poszerzaniem wiedzy, ale i ciekawą zabawą i relaksem. Wybierz kierunek, obierz specjalizację i ruszaj na wybór idealnej Uczelni. Wyborów jest dużo, ale pamiętaj o tym, że nie tylko te, które maja najlepsze rekomendacje mogą dać Ci to, czego oczekujesz. Wybierz Szkołę na miarę swoich możliwości i potrzeb, ponieważ będziesz spędzać w niej ponad połowę swojego życia przez najbliższe kilka lat. Warto wysilić się do sprawdzenia, jacy Profesorowie wykładają na jakiej Uczelni, ponieważ to Oni wyłożą Ci swoją wiedzę i dadzą szansę na rozwój! Niekiedy perełki kryją się za obskurnymi ścianami. Czego jeszcze potrzebujesz? Chęci do nauki. Nic więcej Ci nie potrzeba. Odpowiednia uczelnia, pracujący tam ludzi i wymarzony kierunek to wszystko, czego potrzebujesz! Otrzymując tę szansę nie rezygnuj z niej bez wyraźnego powodu. Nauka to klucz do sukcesu, który otwiera Ci drzwi szerokiej kariery, spełniania marzeń i rozwijania świata. Dzięki niej świat odwdzięczy Ci się na pewno znakomicie i na dodatek w najmniej nieoczekiwanym momencie. Pamiętaj! Trud włożony w naukę powróci do Ciebie ze zdwojoną siłą!!

Tagi: , ,Informatyka – świetlana kariera Jaką ścieżkę kariery wybrać, aby zarobić jak największe pieniądze przy jednoczesnej realizacji swoich pasji? Oczywiście studia informatyczne, które dają możliwość naprawdę dużego zarobku. Jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na uczelniach w całej Polsce, ze wzglądu na fakt coraz bardziej rozwijającej się branży IT nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Informatykę możemy studiować na bardzo wielu uczelniach w całej Polsce i na świecie – wystarczy dobrze zdana matura oraz chęci do nauki. Nie ma problemów aby zacząć studia na politechnice, uniwersytecie czy też prywatnej uczelni. Nawet w trakcie nauki jesteśmy w stanie rozwijać się zawodowo – wielu studentów jest przyjmowanych do dużych firm, gdzie zarabiają naprawdę porządne pieniądze. Ścieżek, które możemy wybrać jest naprawdę wiele. Niemalże wszędzie potrzebni są dobrzy informatycy tacy jak programiści, sieciowcy czy specjaliści od zarządzania projektami. Programiści skupiają się głównie na najpopularniejszych językach programowania, które pozwalają im zdobyć pracę w największej liczbie firm. Sieciowcy zdobywają certyfikaty, które w przyszłości umożliwią im dostanie pracy przy bardzo skomplikowanych urządzeniach sieciowych. Nie ważne którą ścieżką podążymy – jeśli mamy do czynienia z profesjonalnym podejściem do tematyki komputerowej możemy być pewni, że nasze zarobki będą stały na bardzo wysokim poziomie, a my sami staniemy się poważanymi w świecie specjalistami.

Tagi: , ,