Wpisy oznaczone tagiem ‘studia’


Studia informatyczne – Twoja przyszłość Każdy z nas mocno próbuje odnaleźć dobrze płatną pracę, aby zapewnić sobie godziwe życie. Jednym z rozwiązań może być wybranie studiów informatycznych jako przyszłej drogi kariery w celu osiągnięcia zysków na tyle wysokich, że nie będziemy musieli martwić się o to, jak związać koniec z końcem w każdym miesiącu. Informatyka jest kierunkiem bardzo często wybieranym przez przyszłych studentów, głównie ze względu na ciągle rozwijającą się branżę IT nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Po zakończeniu nauki na uczelni wiele osób jest w stanie odnaleźć się w dowolnej firmie, której filarem są informatycy lub takiej, która po prostu ich potrzebuje do wykonywania napraw, szkoleń personelu lub codziennych zadań. Taka praca wyróżnia się stabilnością zatrudnienia. Dodatkowo często można trafić na oferty pracy z pakietami socjalnymi i płatnym urlopem, co jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających pracowników. Inną drogą jest wybranie bardziej elastycznej ścieżki kariery, która umożliwi nam pracę jako informatyk nie tylko w Polsce ale i zagranicą, dzięki czemu połączymy dobrze płatne zatrudnienie wraz z przyjemnością zwiedzania często odległych krajów. Polska daje bardzo duże możliwości rozwoju jako informatyk – po dobrze zdanej maturze każdy może dostać się na wymarzone studia informatyczne i studiować na prywatnej uczelni, uniwersytecie lub politechnice, która daje możliwość uzyskania ważnego i cenionego w świecie tytułu inżyniera.

Tagi: , ,Osoba po studiach a wykwalifikowany pracownik Kiedy byliśmy dziećmi pani w szkole często pytała nas kim chcemy zostać w przyszłości, a z czasem pojawiło się również pytanie, czy wiemy jaką drogę obrać, by wykonywać ten wymarzony zawód. Z tego powodu wcześniej, czy później zaczynamy się zastanawiać, co tak naprawdę zrobić, by wykonywać wybrany zawód. Wiele osób idzie do liceum ogólnokształcącego, zdobywa wysokie noty na maturze, a po kilku latach również na studiach otrzymując dyplom z oceną bardzo dobrą lub nawet celującą. Większości z nas, a już na pewno naszym rodzicom, wydaje się, że ukończenie uniwersytetu, akademii czy politechniki sprawia, że jesteśmy wykwalifikowanymi pracownikami. W końcu każdy z nas odbywał praktyki zawodowe. Niestety prawda jest inna, ponieważ dla pracodawcy jesteśmy osobami, które znają tylko teorie i procedury. Jest to związane z tym, ze wykładowcy na uczelniach są odcięci od rzeczywistości i nie znają realnych potrzeb rynku pracy i przedsiębiorstw oferujących zatrudnienie. W rozumieniu firmy osoba wykwalifikowana, to taka, która może pochwalić się nie tylko zdobyta już wiedza, ale konkretnymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i osiągnięciami na poprzednim stanowisku. Właśnie dlatego młodzi studenci powinni pamiętać, by jak najwcześniej oglądać się za dodatkowymi praktykami czy stażami, które często są również płatne, by w ten sposób zostać nie tylko magistrem, ale również wykwalifikowanym pracownikiem z doświadczeniem. Taka droga rozwój sprawia, że stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy, a przecież nie studiujemy dla przyjemności, ale by zdobyć konkretny zawód.

Tagi: , ,Studia doktoranckie współcześnie Idąc na studia pierwszego stopnia, kiedy jeszcze jesteśmy młodymi osobami bez doświadczenia, szczególnie gdy w naszej rodzinie nie ma osób z tytułem doktora zawsze zastanawiamy się ile pracy trzeba włożyć w zdobycie tak prestiżowego tytułu przed nazwiskiem jak dr. Szkopuł tkwi jednak w tym, że dzisiejsi czterdziesto- i pięćdziesięciolatkowie pracujący na uniwersytetach studiowali w inny sposób niż dzisiejsi doktoranci. Dawniej zdobycie kolejnego stopnia wtajemniczenia na uczelni było wiązane nie tylko z korzyściami materialnymi, rozwojem osobistym i rozpoczęciem błyskotliwej kariery naukowej. Ale kto mógł wkroczyć na taką drogę? Taką szansę otrzymywali tylko wybrańcy, jedna czasem dwie osoby na roku mogły pozostać na uniwersytecie w roli asystenta profesora, a dzięki pracy i publikacjom rozpocząć studia doktoranckie. A dziś? Wiele uczelni wyższych ma w swoich szeregach więcej wykładowców niż etatów, a jednak trwa nabór na studia doktoranckie. I tu pojawia się znacząca różnica. Skoro o przyjęciu na studia III stopnia decyduje rozmowa kwalifikacyjna, którą większość osób kończy z maksymalną ilością punktów, oraz punkty zdobyte dzięki dotychczasowej działalności i wydanym artykułom szanse na rozpoczęcie kariery znacząco wzrasta. Niestety możliwość pojawienia się doktoranta z ulicy sprawia, że studenci posiadają zróżnicowany poziom wiedzy. Z tego powodu nauczanie musi być dopasowane do ich umiejętności a nie dalszego rozwoju prawdziwych pasjonatów. No i nie można nawet liczyć na zatrudnienie, bo skąd wziąć etaty. Jak widać, jeśli coś z nazwy jest elitarne, ale staje się ogólnodostępne, to znaczy że traci swoją wartość i charakter. Tak, jak studia doktoranckie.

Tagi: , ,Plus studiów Jaki sens jest w kontynuowaniu nauki na etapie policealnym? Ogromny. Daje to nie tylko wiele możliwości, ale też ogromną ilość satysfakcji. Uczysz się, poszerzasz wiedzę, znajomości oraz stawiasz sobie coraz wyższe poprzeczki. Naukowcy już dawno stwierdzili, ze Ci, którzy nie stoją cały czas na tym samym poziomie maja więcej od życia niż ci, którzy do niczego nie dążą. Ci, którzy pną się do przodu są szanowani przez ogromną liczbę ludzi, mogą startować na niejedno stanowisko, które na 99,99% utrzymają, ponieważ ich wiedza przetrwa próbę czasu. Mają coś,czego nikt im nie zabierze i coś, czym mogą dzielić się z innymi. Nie mówię tutaj o tych, którzy „udawają”, że chodzą na Uczelnie, ale o tych, którzy wyciągają jakieś wnioski z tego i wchłaniają to, co zostało im przekazane. Ta cząstka ich duszy rozwija się za każdym razem, gdy usłyszy coś nowego, a co najciekawsze – nie zapomina niczego, co zostało w niej zapisane, ponieważ gdy przychodzi właściwy moment wiadomości te powracają z dziecinną łatwością. Niektórzy mówią też, że im wiedza ta nie jest potrzebna, ponieważ są wystarczająco dobrzy by udzielić odpowiedzi na podany temat, ale cóż z tego, skoro ta zdolność mówienia nie jest poparta tym, o czym mamy choć nikłe pojęcie?

Tagi: , ,Informatyka – świetlana kariera Jaką ścieżkę kariery wybrać, aby zarobić jak największe pieniądze przy jednoczesnej realizacji swoich pasji? Oczywiście studia informatyczne, które dają możliwość naprawdę dużego zarobku. Jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na uczelniach w całej Polsce, ze wzglądu na fakt coraz bardziej rozwijającej się branży IT nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Informatykę możemy studiować na bardzo wielu uczelniach w całej Polsce i na świecie – wystarczy dobrze zdana matura oraz chęci do nauki. Nie ma problemów aby zacząć studia na politechnice, uniwersytecie czy też prywatnej uczelni. Nawet w trakcie nauki jesteśmy w stanie rozwijać się zawodowo – wielu studentów jest przyjmowanych do dużych firm, gdzie zarabiają naprawdę porządne pieniądze. Ścieżek, które możemy wybrać jest naprawdę wiele. Niemalże wszędzie potrzebni są dobrzy informatycy tacy jak programiści, sieciowcy czy specjaliści od zarządzania projektami. Programiści skupiają się głównie na najpopularniejszych językach programowania, które pozwalają im zdobyć pracę w największej liczbie firm. Sieciowcy zdobywają certyfikaty, które w przyszłości umożliwią im dostanie pracy przy bardzo skomplikowanych urządzeniach sieciowych. Nie ważne którą ścieżką podążymy – jeśli mamy do czynienia z profesjonalnym podejściem do tematyki komputerowej możemy być pewni, że nasze zarobki będą stały na bardzo wysokim poziomie, a my sami staniemy się poważanymi w świecie specjalistami.

Tagi: , ,Praca po studiach Wielu magistrów, ale również licencjatów po ukończeniu studiów z lepszym czy gorszym wynikiem rozpoczyna trudne poszukiwanie pracy. Możliwości jest wiele. Oprócz zarejestrowania się w najbliższym urzędzie pracy można również podjąć kolejne studia, jak również szukać zatrudnienia na własną rękę. Jednak jak wygląda szukanie? Rejestrując się w urzędzie pracy możemy liczyć nie tylko na zatrudnienie w ramach płatnego stażu czy praktyki, ale również na ubezpieczenie zdrowotne. Warto pamiętać, ze właśnie w urzędzie pracy możemy mieć dostęp do zdobycia doświadczenia związanego z kierunkiem naszych studiów, w końcu nie powinniśmy otrzymać oferty poniżej naszych kwalifikacji. Możemy również szukać pracy na własną rękę lub rozpocząć kolejne studia. Co ciekawe, te dwie możliwości wcale się nie wykluczają. Podjęcie nauki daje nam możliwość rozszerzenia naszych kwalifikacji zawodowych a także możliwość bezpiecznego podjęcia pracy o umowę zlecenie czy o dzieło. Nic też nam nie przeszkadza szukać etatu z umową o pracę i zwyczajnie się nie przyznawać do bycia wiecznym studentem. Warto również pamiętać o tym, ze w dzisiejszych czasach rynek pracy jest tak zróżnicowany, że szanse na zdobycie dobrej pracy mają szansę absolwenci wszystkich kierunków. Jak widać możliwości jest wiele. Liczy się przede wszystkim cierpliwość i skrupulatność w ciągłym poszukiwaniu pracy, w której będziemy mogli się w pełni realizować. Zawsze możemy się również przekwalifikować i szukać szczęścia w innym zawodzie. A możliwości dalszej nauki, również bezpłatnej jest wiele.

Tagi: , ,